Extrakce 2.0 – Proč?

Houby potřebují komplikovaný proces extrakce, aby byly jejich důležité sloučeniny biologicky dostupné. Je to proto, že buněčné stěny hub jsou vyrobeny z chitinu, přírodní vláknité látky, která je obecně považována za nestravitelnou v lidském střevě. Například, pokud by byl konzumován neextrahovaný houbový prášek, většina sloučenin by prošla přímo lidským zažívacím traktem.

Za těmito chitinovými zdmi se však skrývají cenné složky, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Ačkoli vaření může pomoci vytáhnout některé z léčivých vlastností, existuje jeden způsob přípravy, který umožňuje nejoptimálnější biologickou dostupnost sloučenin léčivých hub – extrakce.

Pomocí určitých metod extrakce pro každý druh hub se sloučeniny stávají biologicky dostupné. Proto je extrakce základní a zároveň zásadní při vytváření účinného doplňku hub. Pečlivou “těžbou” hub tedy zajišťujeme, aby se staly biologicky dostupnými pro člověka a po trávení měly aktivní účinek.

Podíl sloučenin u produktů KÄÄPÄ Health je klinicky prokázáno, že vyvolávají účinky podporující zdraví, jako jsou β- (1,3) – (1,6) -D-glukany nebo jednoduše beta-glukany.

Proč a jakým způsobem extrahujeme?

Ve společnosti KÄÄPÄ Health používáme špičkovou technologii Ultrasonic Assisted Extraction (UAE) k výrobě čistých, účinných a zejména silných extraktů z hub.

Výhodou použití metody (UAE) je optimalizace biologické dostupnosti sledovaných sloučenin v houbách. Tato nová technologie zvyšuje účinnost a efektivitu procesu extrakce.

UAE nám také umožňují extrahovat při nižších teplotách, což je výhodné pro sloučeniny citlivé na teplo. K extrakci určitých sloučenin je zapotřebí teplo, ale příliš mnoho tepla může zničit i další důležité sloučeniny. Zvýšení účinnosti extrakce pomocí UAE a zároveň snížení tepla nám umožňuje vyrábět mnohem silnější a širší spektrum extraktů z hub.

Všechny houby vyžadují horkou vodu a pak následuje extrakce ethylalkoholem. Horká voda uvolňuje ve vodě rozpustné sloučeniny a alkoholový extrakt rozpouští chitin a uvolňuje ve vodě nerozpustné sloučeniny. V UAE je velmi vysokofrekvenční rázová vlna (nazývaná také akustická kavitace) používá k rozbití buněčných stěn hub a uvolnění sloučenin bez jejich poškození. To nejen dramaticky zvyšuje výtěžek sloučenin, ale také snižuje čas potřebný pro extrakci.

Naše zaměření na technologii UAE je vyrábět silné doplňky z hub na trhu prostřednictvím vzájemného porozumění a použití nejnovějších výzkumných technik a technologií v extrakci hub.

Naše extrakce 2.0 zahrnuje ultrazvukem asistovanou extrakci (UAE), která zajišťuje biologickou dostupnost sloučenin. Buněčné stěny hub jsou vyrobeny z chitinu, který je člověkem nestravitelný, a bez extrakčního procesu jsou sloučeniny zájmu uzamčeny uvnitř buněčné stěny hub.