Nordické nebo-li Severské houby. Pojďme si o nich něco říci!

Finsko je ideálním místem pro venkovní pěstování hub.

Jsme jedinou společností mimo Čínu, která pěstuje organické vitální houby. Máme plně transparentní dodavatelský řetězec a špičkovou výrobu. Naše ekologická houbová farma využívá nejpřirozenější prostředí pro pěstování hub v březových polenech – o žádné jiné podobné značce v Evropě se neví. Také vzduch je zde nejčistší, který byl kdy změřen, a také máme nejlepší kvalitu vody na světě. Tyhle fakta zaručují vysoce kvalitní houby. Protože se spotřebitelé stále více vzdělávají o léčivých hubách a produktech z nich, společnosti budou muset být schopny odpovídat na otázky jako:

Odkud pocházejí vaše houby?

Velkoplošně pěstujeme Evropskou unií certifikovanou finskou houbu Chaga (Inonotus obliquus) a Cordyceps (Cordyceps militaris) v různých formách.

KÄÄPÄ Health spravuje síť vlastníků lesů, kteří pěstují houby Chaga v živých březových stromech. Do roku 2024 bude naše produkce 140 000 kilogramů ročně. Naše schopnost kontrolovat dodavatelský řetězec a mít plně sledovatelnou dodavatelskou síť je určena pro společnosti, které hledají důvěryhodného a bezpečného dodavatele organických Chaga hub.

Další hlavní nejvíce důležitá věc je, že používáme pouze houby plodící těla. To jsou skutečné houby, které znáte (vidíte na obrázku a v přírodě). Téměř většina společností používá tzv. Mycelium on Grain, MOG. V podstatě to jsou zrna s myceliem hub. Na výrobu produktu se v žádném případě nepoužívají skutečné houby. Vzděláváme zákazníky o rozdílu mezi těmito dvěma. Pro produkty MOG sotva existuje nějaké léčivé použití.

Pro koho jsou naše produkty vhodné?

Pro celou populaci lidí. Užívají je nejen sportovci pro dosažení vyšších výkonů, ale lidé pro zvýšení vitality a imunity organismu.

Hlavní účinku těchto tinktur jsou:

  • vyšší výkon, nárůst síly, zlepšení regenerace, zkvalitnění spánku 
  • silné antioxidační účinky
  • zvýšení energie
  • podpora vitality organismu
  • zvýšení vytrvalosti
  • redukce zánětů v těle
  • podpora kvalitního spánku
  • snižuje stres

Proč je tinktura SOMA lepší než třeba instantní prášek z hub?

Rychleji proniká do vašeho krevního systému, když aplikujete pod jazyk extrakt po dobu 5-10 sekund. Jde o jeden z nejrychlejších způsobů jak aktivovat extrakt do těla.

Tinktura prochází méně náročným zpracováním, kde vysoké teploty atd. Snižují hladiny léčivých látek. Takže ANO, tinktura má mnohem vyšší využití a více obsahu léčivých látek.

Jaký proces se používá k výrobě extraktů?

Používáme duální extrakci horkou vodu a alkohol. Necháme houby odležet v alkoholu po dobu 2-3 týdnů a udržujeme je v neustálém pohybu (nezbytné pro správnou extrakci alkoholu). Pak pro každou jednotlivou houbu použijeme jinou teplotu k extrakci v horké vodě.

Jaká technologie se používá k výrobě extraktů?

Používáme Ultrazvukový extrakční stroj, UAE. Extrakce je prvním zásadním krokem při přípravě rostlinných přípravků. Moderní metody extrakce jsou účinné při podpoře rozvoje tradičních bylinných přípravků. Extrakce Ultrazvukem (UAE) zvyšuje výnos extrakce. Více info zde.

Houbová farma KÄPPA

Naše venkovní farma na pěstování hub, má téměř 10 000 kmenů pěstujících různé léčivé a jedlé houby. Nachází se v březovém lese v jižním Finsku. Naše farma funguje jako zkušební laboratoř. Testujeme druhy, kmeny a metody pěstování pro naši síť pěstování hub.

Pěstování Cordycepsu

Distribujeme Cordyceps s certifikací EU. Vyrábíme a používáme pouze plodnice.

Jsme největším světovým producentem Chaga

S naší divizí Forest Services spravujeme více než 100 hektarů kultivovaných Chaga lesů ve Finsku. Chaga se zde pěstuje stejně jako ve volné přírodě na živých březových stromech v lese. Výhodou oproti divoce rostoucí je to, že kontrolujeme kmen a tedy i vysokou kvalitu.

Informace o Chaga

Už víte, že houba Chaga (Inonotus obliquus) je jednou z nejúčinnějších hub na planetě, ale věděli jste, že obsahuje následující léčivé látky?

Triterpenoidy, Lanosterol, Inotodiol, Trametenolické kyseliny, Polysacharidy, Ergosterol peroxid.

Houba Chaga byla používána severoevropskými kulturami již v 16. století, a to na léčbu rakoviny a při obecných nemocí díky svým extrémně vysokým antioxidačním vlastnostem.

Ekologická certifikace EU

Výroba společnosti KÄÄPÄ Health je certifikována pro ekologické produkty EU. Divoká Chaga pochází z organických lesů v Laponsku – daleko od znečišťujících látek.

Aby bylo venkovní pěstování hub úspěšné, vyžaduje vhodné prostředí. Naštěstí Finsko vyniká ve všech prvcích, které houby potřebují: vzduch, půda a voda. Světová zdravotnická organizace naměřila nejčistší vzduch právě v Laponsku ve Finsku a finská voda je podle UNESCO považována za nejlepší vodu na světě. Protože houby jsou náchylné ke sběru těžkých kovů, záření a znečišťujících látek z okolí, bereme to vážně. Všechny naše produkty procházejí testováním třetích stran.

Sever

Pokud jde o houby, čím dále jdete na sever, tím více máte možnost získat nejúčinnější léčivé sloučeniny hub. Finské dlouhé a drsné zimy nutí rostliny a houby, aby co nejlépe využily krátká léta. Právě to dělá finské potravinářské výrobky jedinečné. Studie také říkají, že Chaga z Finska obsahuje nejúčinnější sloučeniny.

Plodnice

Možná se ptáte, co to jsou plodnice. Plodnice je nadzemní část hub a mycelium je podzemní kořenová síť hub. Věříme, že pro dobrou kvalitu se nesmí spěchat, a přestože mycelium může být kultivováno v laboratorních podmínkách a prohlášeno za houby, můžou mu chybět ty sloučeniny, které jsou pro vás právě důležité (jako polysacharidy, triterpiny a další).

Při nákupu produktů z hub vás žádáme, abyste se ujistili, že dostanete to, co skutečně chcete.

Ekologická farma Naše venkovní houbařská farma a produkty jsou ekologicky certifikované! Používáme převážně břízy k pěstování Reishi, Maitake, Shiitake, Turkey tail houby (Coriolus) a další. Trvá déle, než jsou stromy schopné plodit, ale jsou známé výrobou nejsilnějších plodnic. Znovu opakujeme, že na přírodu nikdy nespěcháme!

Mycelium (podhoubí)

Je shluk vzájemně propletených vláken, charakteristický zejména pro houby a některé bakterie. Vlákna mohou být rozdělena septy (přepážkami) na jednotlivé buňky, nebo tato septa chybějí a celé mycelium je tvořeno jednou buňkou. Mycelium pronikající půdou se nazývá mycelium bazální (vegetativní); část nad půdou je mycelium vzdušné nebo reproduktivní (tvoří-li spory).