0

Žádné produkty v košíku.

KÄÄPÄ znamená ve finštině polypore, což je původní forma hub – řekněme spíše esence hub. Společnost KÄÄPÄ se zaměřuje na původ hub.

Působíme z Karjalohja ve Finsku, kde naše nové výrobní místo obsahuje nejmodernější laboratoř, výrobní zařízení a kanceláře.

Jak to začalo?

Výkonný ředitel společnosti KÄÄPÄ Health zkoušel začínat pěstovat houby na své zahradě v roce 2014, ale stejně jako všechny důležité příběhy z Finska, i toto začíná v pravé finské sauně. Tyto dlouhé diskuse o houbách se vyvinuly ve spolupráci a posunuly pěstování hub na zcela novou úroveň. Brzy se k nim přidal další dlouholetý přítel a marketingový expert a přinesl své odborné znalosti v lesnickém a houbovém průmyslu. Čtyři spoluzakladatelé začali společně pěstovat houby a rozvíjet společnost kolem myšlenky biotechnologie hub.

Od té doby se farma s tisíci klád hub stabilně rozšířila na dnešních 20 000 klád pro pěstování léčivých hub. Na venkovské houbové farmě jsme se z přírody dozvěděli, co houby potřebují, pokud jde o jejich podmínky růstu. Díky zkušenostem z naší venkovské farmy víme, které faktory prostředí přispívají k vytváření nejsilnějších hub plných léčivých součenin.

Nyní se naše venkovní houbová farma stala naší laboratoří pro výzkum a vývoj. Dnes využíváme všechny znalosti, které jsme tam získali, a uplatňujeme je v našich vnitřních zařízeních pro pěstování. Napodobujeme přírodní podmínky, abychom udržitelným způsobem a ve větším měřítku vytvářeli ty nejsilnější produkty. Pro houby používáme stejný finský březový substrát, jaký používáme na farmě. Finsko má také nejčistší vzduch a vodu, jaké kdy byly naměřeny, a čisté lesy zajišťují, že naše houby mají nejlepší živiny. Substrát je certifikován FSC a / nebo PEFC pro náš závazek k udržitelnosti lesních praktik. Na základě našich zkušeností z farmy kontrolujeme podmínky pěstování, jako je teplota, vlhkost, hladiny O₂ a C0₂, světlo a přidané stresové faktory k produkci hub s nejvyššími úrovněmi zájmových sloučenin.

Biotechnologické inovace a mykologické řešení

KÄÄPÄ Biotech je biotechnologická společnost zaměřená na zdraví lidí a ekosystém. KÄÄPÄ Biotech spolupracuje s vědeckými institucemi i se společnostmi průmyslových odvětví pro výzkum, inovaci a vývoj nových řešení s houbami. Některé z našich nejnovějších projektů zahrnují nutraceutický a potravinářský průmysl tak jako současný lesní.