Plodnice vs Micelium zrna (MOG)

Jelikož jsou léčivé houby stále populárnější, na trhu se objevuje spousta nových značek, a ne všechny jsou stejné. Považujeme za zásadní sdělit informaci lidem o problému s doplňky vyrobené z mycelium zrna.

Mnoho společností používá určitá slova, jako například „celé spektrum“ nebo „myceliální biomasa“, které odvádějí zákazníky od toho, aby viděli, co je v jejich doplňcích. Některé společnosti mohou označovat své výrobky jako houby, i když ve skutečnosti jsou to jen Mycelium on Grain (MOG).

Proto je nezbytné diskutovat o rozdílech mezi plodnicemi a MOG v doplňcích hub. Při porovnávání doplňků k houbám rádi používáme metaforu jablečného koláče.

Plodnicí je samotná houba, trochu jako jablko z jabloně. Mycelium je vegetativní část hub, která se skládá z jemných rozvětvených hyf (soubor hyf se nazývá podhoubí (mycelium), základní stavební prvek těla houby), trochu jako kořenový systém stromu a rostoucí substrát je jako půda, na které strom potřebuje růst.

Uvedeme vám jednoduchý příklad, který často používáme.

Používáte větvičky a kořeny ve svém jablkovém koláči? 😊

Určitě ne! Také byste ve svých doplňcích nechtěli používat škrobnatá zrna, ale raději si je nechejte na snídani.

Přesně tak, jak byste chtěli, aby byl váš jablečný koláč vyroben z jablek, a ne z větviček a kořenů, chcete, aby vaše houbové doplňky byly vyrobeny pouze z plodnic.

V mnoha případech obsahují výrobky zrna z mycelia pouze sušená zrna a mycelium, a častěji se při vytváření těchto druhů doplňků „hub“ nepoužívají žádné houby.

Jelikož víme, že některé doplňky hub jsou vyrobeny z MOG, doporučujeme vám, abyste si vybrali doplněk hub seriózně.

Doplňky na bázi zrn z mycelium nejsou pro vaše zdraví špatné, ale postrádají výhody a účinnost ve srovnání s doplňky na bázi plodnic. Většina vědeckých studií je založena na houbových plodnicích a právě odtud pochází všechno to všechno dobré. Díky čemu je společnost KÄÄPÄ Health jedinečná, je to, že naše houby se pěstují místně zde ve Finsku. Poté je vyrábíme do funkčních tinktur v naší houbové továrně v Karjalohji v jižním Finsku, takže si můžete být jisti, co je v našich tinkturách. To jsou pouze 100% plodnice.